Hyppää sisältöön

Olemme mukana Lapsimessuilla 11.–13.4. – voita liput messuille

Allergia-, iho- ja astmaliiton kurssitiimi osallistuu perinteiseen tapaan kevään hauskimpaan viikonloppuun Helsingin Messukeskuksessa. Messuilla olemme esittelemässä lapsiperheille suunnattua kurssitoimintaa.

Kurssitiimin lisäksi osastolta löydät Helsingin Allergia- ja astmayhdistyksen asiantuntijat perjantaina 11.4. sekä Allergia-, iho- ja astmaliiton asiantuntijan Katariina Ijäksen lauantaina 12.4.

Delipap Oy on kumppanimme Lapsimessuilla. Osastollamme on jaossa vastasyntyneiden Moomin Baby -vaippoja. Voit myös osallistua messuosastollamme arvontaan, jossa voit voittaa perhelippupaketin Muumimaailmaan.

Osallistu arvontaan ja voita liput Lapsimessuille

Nyt sinulla on mahdollisuus voittaa liput Lapsimessuille! Allergia-, iho- ja astmaliiton Facebook-sivuilla @allergiaihojaastmaliitto arvotaan kahdeksan kahden lipun lippupakettia Lapsimessuille. Arvonta suoritetaan 7.4.2025. Osallistumisohjeet ja säännöt löydät Facebook-sivuilta.

Tervetuloa tapaamaan meitä osastolle 6h1.

Tutustu lasten ja nuorten kursseihin