Ihoviikolla tapahtuu! Tarjoamme vertaistukea ja tietoa sinulle, jolle ihotauti on tuttu toveri. Kannattaa osallistua!
Ihoviikon verkkoluento ke 29.10.
Järjestämme Ihoviikolla 2025 kaikille avoimen verkkoluennon. Tarkemmat tiedot tulevat elokuussa 2025. Seuraa viestintää ja ilmoittaudu mukaan!
Ihoviikon ammattilaisluento ke 24.9. klo 14-15.15
Miten ammattilaisena voi tukea odottavan äidin ja lapsen atooppisen ihottuman hyvää hoitoa?
Tervetuloa mukaan ammattilaiswebinaariin keskiviikkona 24.9.2025 klo 14-15.15 kuulemaan vinkkejä ihosairaan kohtaamisen tueksi. Ohjelma on suunnattu erityisesti neuvolan terveydenhoitajana työskenteleville.
Ihoviikon tapahtumia
Tähän keräämme ympäri Suomen olevia Ihoviikon tapahtumia. On luentoja ja vertaistapaamisia. Katso lisätiedot ja osallistu!
Katso tulevat tapahtumat www.allergia.fi/tapahtumat. (Vieraile ulkoisella sivustolla. Linkki avautuu uuteen välilehteen.)